Skip to content Skip to footer

İnovasyon

Yüksek teknolojili mühendislik çözümleri ve ürünleri geliştirmek amacıyla insan kaynağı ve gelirlerimizin önemli bir bölümünü AR-GE’ye ayırıyoruz. AR-GE’de geliştirdiğimiz %100’ü bize ait teknolojileri yeni nesil öncü çalışmalarımıza adapte ederek verimliliği ve üretkenliği daha da ileriye taşıyan projeler geliştiriyoruz.  AR-GE projesi olarak hayata geçen ve bugün ticarileşen ürün ve markalarımız ile müşterilerimize daha iyisini sunmak için çalışıyoruz.

DETAIL ÇEVRESEL TEST KABİNLERİ

AR-GE ekibimizin Tübitak projesi kapsamında geliştirdiği, günden güne değişen müşteri ihtiyaç ve taleplerine uygun sürekli gelişen yapısı ile çevresel test sistem teknolojisi ve kabin markamız DETAIL başta ülkemiz olmak üzere yurtdışından da talep görmektedir.

DETAIL Çevresel Test Teknolojileri ve Kabinlerimiz ile ; otomotiv, savunma sanayi, havacılık, güneş enerjisi ve hidrojen bazlı yakıt teknolojisi olmak üzere birden çok endüstrinin ana ihtiyacı olan Çevresel Test  teknolojisi ve kabinlerini geliştiriyor ve üretiyoruz. Çevresel Test Kabinlerimiz ile firmalar ihtiyaçlarına yönelik birden çok çevresel test koşulunu oluşturabiliyor, test edebiliyor, aldıkları sonuçlarla ürünlerinin; verimliliğini, dayanıklılığını, sınır noktalarını ve tepkilerini analiz ederek üretim kararlarını güvenle alıp hareket edebiliyorlar.

Tamamı Ottonom mühendisliği ve yerli imkanlarla üretilen DETAIL, masaüstü kabinlerden özel odalara kadar geniş hacimlerde ve talep edilen özel test koşullarına göre test teknolojisi ve kabinlerini geliştirmekte ve üretmektedir.

Benchtop & ReacH In ve Walk In & Drive In Serisi Altında Çözümlerimiz Aşağıdaki Gibidir;

-Isı, Nem, Basınç Test Teknolojisi ve Kabinleri

-Shaker  Entegre Test Teknolojisi ve Kabinleri

-Fotovoltaic Panel Test Teknolojisi ve Kabinleri

-Batarya Yakıt Pilleri Test Teknolojisi ve Kabinleri

-Hidrojen Yakıt Pilleri Test Teknolojisi ve Kabinleri

-Yenilebilir Enerji Test Teknolojisi ve Kabinleri

-UV Test Teknolojisi ve Kabinleri

-Özel Proje ve Çözümler

LUXIO UVC Dezenfeksiyon Robotu

Covid-19 olmak üzere birden çok bakteri ve virüsü saniyeler içerisinde dezenfekte eden yapay zeka destekli LUXIO dezenfeksiyon robotumuz; otonom hareket eden, alan tarama, görüntü işleme, termal kamera ile obje/ insan tanıma, Ultraviyole ışınları ile ortamı dezenfekte etme üzere çalışmaktadır.

İnsansız ortamda çalışan Luxio 1 mt uzaklığı 6 sn içerisinde dezenfekte etmektedir. Yapaya zeka ile çalışan Luxio termal kamera teknolojisi ile ortamda 6 metre uzaklıktan insan tespit ettiği anda sistemi otomatik olarak devre dışına alarak insan sağlığına zarar vermeden ortamı ultraviyole ışınları ile dezenfekte etmektedir. Başta hastaneler olmak üzere, kapalı halde toplu halde bulunan ortamlarda; AVM, Kongre ve Tiyatro salonları, Oteller, Fabrika vb….kullanabilmektedir.

Tübitak AR-GE desteği ile hayata geçirilen ve farklı teknolojilerin bir arada  kullanıldığı hibrit bir proje olan LUXIO dezenfeksiyon sertifikasına sahiptir.”

‘Effio’ Endüstriyel 3D Yazıcı

Tübitak projesi olarak Ottonom AR-GE takımı tarafından geliştirilen endüstriyel 3D yazıcımız Effio ile; ileri mühendislik malzemeleri ile termoplastik ultem vb.. olmak üzere çok çeşitli nesneler ve parçalar oluşturulabilir. Makine ve ekipman için fonksiyonel parçalar, ürün geliştirme için prototip parçalar ve son kullanım için nihai ürünler üretmek için uygundur.

CAD dosyalarıyla çalışabilen ve normal masaüstü 3D yazıcılardan daha yüksek hassasiyet, doğruluk, çözünürlük ve yapı boyutuna sahip olan Effio; havacılık, otomotiv ve beyaz eşya vb. endüstriyel uygulamalar oldukça uygundur. Çeşitli endüstrilerde geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılabilecek Effio 3D yazıcılar; daha fazla tasarım özgürlüğü, daha hızlı üretim ve daha düşük maliyet sağlar.

Bazı endüstrilerde Effio ile yapılabileceklerin örnekleri aşağıdaki gibidir;

Üretim: Makine ve ekipman için işlevsel parçaların yanı sıra alet ve aparat oluşturmak için kullanılabilir. Böylece geleneksel üretim yöntemleriyle ilişkili maliyetlerin ve teslimat sürelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Otomotiv: Konsept modeller oluşturmak, prototip oluşturmak ve dişliler, menteşeler ve elektrikli bileşenler gibi parçaların imalatı için kullanılabilir.

Havacılık: Karmaşık geometriler, hafif parçalar ve motor parçaları, yakıt nozulları ve diğer havacılık bileşenleri gibi termal yönetim sistemleri üretmek için kullanılabilir.

EFFIO 3D Endüstriyel Yazıcının Genel Özellikleri;

 • 1000x1000x1000 mm Baskı hacmi.
 • 450°C Yüksek sıcaklık sunan sıcak uç ve nozül kombinasyonu sayesinde üstün inşaa hız ve yeteneği
 • 250°C sıcaklık kontrollü tam kapalı 3D baskı odası
 • Hassas doğrulama teknolojisi
 • Fdm (Fused Deposition Modelling) üretim teknolojisi
 • Tam otomatik yatak tesviyesi
 • Dokunmatik ekranlı kullanıcı dostu arayüz
 • PEEK, ABS, PLA, Karbonfiber, PETG, Naylon (PA), PP, PC, PPC, PVC vb. hammadeler ile kullanılacaktır
 • 600mm/s İlerleme hızı var.
 • Sıvı soğutmalı çift extruder.
 • Filtreleme sistemi.
 • Filament takip sistemi.
 • Isıtmalı filament odası

Detail Kataloğunu İndirmek İçin Formu Doldurunuz

İletişim Formu’nda işlenen kişisel verilere ilişkin Aydınlatma Metni’ni okudum, anladım.

Fill in the Form to Download the Catalogue

I have read and understood the Clarification Text regarding the Personal Data Protection Law