Skip to content Skip to footer

Şirket Yapısı

Ottonom Grup Şirket Yapısı

2023 yılı itibari ile 18 farklı branştan oluşan 200’ün üzerinde mühendislik kadrosu ile proje bazlı taleplere kendi geliştirdiği mühendislik teknolojileri ve ürünleri ile çözüm sağlamaktadır.  

AR-GE çalışmaları ile sektörlerin ihtiyacı olan çeşitli ticarileştirilmiş ürün ve çözümleri ile katma değer sağlamaktadır.

Ottonom Grup; markaları, birimleri ve şirketleri ile operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Grup bünyesinde yer alan markalarımız, birimlerimiz ve şirketlerimiz;

Ottonom Üretim Teknolojileri A.Ş.

Ottonom Üretim Teknolojileri A.Ş; otomotiv, havacılık ve uzay sanayi, beyaz eşya gibi sektörlerin ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılamak için çeşitli çözümler ve sistemler geliştiren mühendislik şirketidir. Tecrübeli ve uzman ekibi, mühendislik becerisi ve üretim kapasitesi ile Ottonom Üretim Teknolojileri A.Ş aşağıdaki kategorize edilmiş alanlarda hizmet vermektedir:

  • Özel Test Sistemi Tasarım ve Üretimi
  • Özel Makine Tasarım ve Üretimi
  • Havacılık ve Fikstür Tasarım ve Üretimi
  • Havacılık Endüstrisi için MRO Çözümleri ve Özel Makine Üretimi
  • Hat Sonu Çözümleri
  • Özel Otomasyon Çözümleri
  • Havacılık ve Uzay Endüstrisi için Özel Mühendislik Çözümleri
  • Otomotiv Endüstrisi için Özel Mühendislik Çözümleri

Ottonom Tasarım Merkezi / Ottonom Design Center

Ottonom Tasarım Merkezi, otomotivden beyaz eşyaya, havacılıktan inşaat makinelerine kadar farklı sektörlerdeki tasarım desteğine ihtiyaç duyan firmaların çözüm ortağıdır. Müşteri taleplerine cevap olarak doğru mühendislik çözümünü ve en uygun tasarımları sunarak projelerin zamanında ve bütçe dostu olarak gerçekleştirilmesini sağlar.

Ottonom Araştırma Takımı

Küresel rekabette fark yaratacak lisanslı AR-GE çözümleri ile dünyaya teknoloji transferi ve ticari ürün sağlayan bir merkez olmak vizyonu ile çalışan Ottonom Araştırma Takımı, yarınların teknolojilerini bugünden tasarlamak üzere odaklanan yenilikçi ürünler ve çözümler geliştirmek üzerine çalışmaktadır.

My Way Consulting A.Ş.

Ottonom Grup şirketlerinden My Way A.Ş; mühendislik konusunda eğitim, danışmanlık, yazılım tabanlı tekonolojiler ve insan kaynakları alanında çalışmak üzere kurulmuştur.

Bireysel ve kurumsal mühendislik eğitimleri ile sahada test edilmiş mühendislik uygulamalarını teoriden pratiğe aktararak katılımcıların mühendislik bilgi ve birikimlerine yüksek katkı sağlamaktadır. Ottonom Grubun uzun yıllara dayanan deneyimi ile başta üretim alanında faaliyet gösteren firmalar için geliştirdiği Otto+ ERP programı ile kurumsal planlama ihtiyacına yönelik dinamik bir çözüm sunmaktadır. Geniş mühendislik ağı ve uzmanlığı ülkemizin mühendislik dünyasına yön veren şirket olma vizyonu ile çalışan My Way Danışmanlık A.Ş; mühendislik dünyasının nitelikli insan kaynağına ulaşması için çalışmalarını sürdürdüğü kariyer portalı ile mesleki gelişim ve iş bulma/yerleştirme konularında da faaliyet göstermektedir.

Detail Çevresel Test Teknolojileri ve Kabinleri A.Ş.

Ottonom Grup markası olan Detail; otomotiv, havacılık, uzay, güneş enerjisi ve hidrojen bazlı yakıt teknolojisi olmak üzere birden çok endüstrinin ana ihtiyacı olan Çevresel Test teknolojisi ve kabinlerini geliştirmekte ve üretmektedir. DETAIL Çevresel Test Teknolojisi ile firmalar ihtiyaçlarına yönelik birden çok çevresel test koşulunu oluşturabilmekte, test edebilmekte, aldıkları sonuçlarla ürünlerinin; verimliliğini, dayanıklılığını, sınır noktalarını ve tepkilerini analiz ederek üretim kararlarını güvenle alıp hareket edebilmektedir.

Tamamı yerli imkanlar ve teknoloji ile üretilen DETAIL, çeşitli sektörlerin farklı ihtiyaçlarına yönelik masaüstü kabinlerden özel odalara kadar geniş hacimlerde ve talep edilen özel test koşullarına göre test teknolojisini ve kabinlerini üretmektedir.

Delinkt GmbH

Ottonom Grup iştiraklerinden Delinkt GmbH Almanya’da ‘Mühendislik Yönetim Danışmanlığı’ konusunda faaliyet göstermektedir. Delinkt, Türkiye ve dünya çapında üretim ile ilgili ürün ve hizmet sunan tedarikçileri ve üreticileri Avrupalı ana sanayi üreticileriyle kendi belirlediği standartlar içinde bir araya getirerek mühendislik hizmetlerinin kendi kontrolünde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Mühendislik ve proje yönetim deneyimi ile Avrupa standartlarında mühendislik projelerini uygun maliyet yüksek performansla yerinde hayata geçirilmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.